Levent Mahallesi, Cömert Sokak, No:1A, D:18-19-20 Beşiktaş 34330 İstanbul Türkiye
linkedin youtube

Yapı Kredi Leasing

Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O. 19.02.1987 yılında yurtiçi ve yurt dışı finansal kiralama işlemleri gerçekleştirmek amacı ile kurulmuştur. 1985 yılında yürürlüğe giren Finansal kiralama yasasını takiben kurulan 4. Finansal kiralama firmasıdır.

2006 yılında sektörün 2 büyük firması Yapı kredi Finansal Kiralama ve Koç Leasing firmaları Koç Finansal Hizmetler A.Ş ve Yapı Kredi Bankası A.Ş ortaklığında birleşmiştir. Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bugüne nitelikli insan gücü ile yüksek teknolojiyi birleştirerek gelişimini hızla sürdüren YKL, ülke kalkınması, kalite ve rekabet gücünün üst düzeyde yerleştirilmesi doğrultusunda yatırımların desteklenmesini, finansal kiralama işlemlerinin yurt içinde yaygınlaştırılması ve geliştirilmesini ana hedef olarak benimsemiştir.

Geniş ve sağlıklı bir portföy yapısına ulaşan YKL, İnşaat ve imalat sektörleri başta olmak üzere, matbaa-ambalaj, sağlık, finans, ticaret, turizm, gıda, inşaat, otomotiv ve tarım sektörleri başta olmak üzere bir çok sektörde ve her türlü yatırım malının finansmanını sağlamaktadır.

YKL kurulduğu yıldan bu yana özellikle yatırıma yönelik her türlü finansal kiralama işlemini değişik büyüklüklerdeki işletme için finansal kaynak imkânı yaratmıştır. Portföyünde adetsel ağrılık Küçük İşletmeler olmak ile birlikte orta ve büyük işletmelerde yüksek işlem hacmi ile toplamda 2009 yılından itibaren kesintisiz olarak Leasing sektöründe tartışmasız liderliğini sürdürmektedir.

Yatırımcılara hem kaynak sağlayan hem de gerektiğinde yatırıma yönelik danışmanlık hizmeti veren şirketimiz, ekonomimize katkıda bulunacak ülke çapında yatırıma yönelik, katma değer ve istihdam sağlayan yatırımların yanında yer almayı sürdürürken, hizmet kalitesi seviyesini her seferinde müşterilerinin beklentilerini karşılayacak ve aşacak şekilde uluslararası standartlarda sunmaya devam edecektir.
VİDEOLAR
DÖKÜMANLAR