1988 yılında kurulduğumuz ilk günden bu yana sürekli gelişim prensibiyle üretirken teknoloji yatırımlarımızla da farklı sektörlerin alüminyum ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılamaya devam ediyoruz.

Şirketimiz 60.000 ton ekstrüzyon profil ve yassı mamul üretim kapasitesine sahip, %60 oranında ihracat yapan ve Türkiye’de ‘İlk 500 İhracatçı Firma’ listesine adını yazdırmış sektörün öncü firmalarından olup müşteri memnuniyeti ilkesiyle sadece profesyonel sektörlere değil, ülkemize de değer katmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de alüminyum sektörüne öncülük eden firmamız 2005 yılında, ülkemizde bir ilk olan profil ve yassı mamul imalatını aynı çatı altında toplamıştır.

2019 yılında 4. döküm hattımızın da devreye girmesiyle levha tesisimiz dökme rulo olarak 40.000 ton, nihai ürün olarak ise 30.000 ton kapasiteye ulaşmıştır.

Teknosab’da toplamda 50 milyon Euro’ya yakın bütçeyi bulacak yatırımımızda, ilk etapta 54.000 metrekare açık, 42.000 metrekare kapalı olan kısmını 2021 Aralık ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Bu yatırımımızla birlikte tüm üretim süreçlerimizi en modern teknolojiyle beslemeyi hedefliyoruz.

Bugün, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) 3 ayrı fabrikada ve 36 bin metrekare alanda faaliyet gösteren firmamız 450 kişiye istihdam sağlamaktadır. Türkiye’nin İSO 500’ünde yer alan firmamız raylı sistemler, otomotiv, beyaz eşya, güneş enerjisi, inşaat, havacılık, uzay ve savunma sanayi gibi alüminyumun tercih edildiği bir çok sektöre yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.
DC Kurulu Güç
DC Kurulu Güç 947 kW
Devreye Alma Tarihi
Devreye Alma Tarihi 2021
Panel
Panel Phono Solar
Inverter
Inverter SMA
EPC
EPC Asunim
HABERLER