Birlik mah. 455 Sk. 20/1 Çankaya 06550 Ankara Türkiye
linkedin instagram facebook youtube

LINAK

LINAK, kusursuz ve güvenilir hareket sağlayan aktüatör sistemlerinin tasarımında ve üretiminde uzmanlaşmış, çeşitli uygulama alanlarındaki müşterilerine global çapta hizmet veren Danimarka merkezli bir inovasyon lideridir. 1976 yılından beri değişmeyen “dünyanın dört bir yanındaki insanların hayatlarını kolaylaştırmak” hedefiyle, 2.200’ü aşkın çalışanı Danimarka, Slovakya, Çin ve ABD’de bulunan fabrikaları ve dünya çapında 35’ten fazla ülkede bulunan ofisleriyle faaliyet göstermektedir.

Küresel ısınma ve sera gazı emisyonunun düşürülmesi konularının ne kadar önemli olduğunun farkında olarak, LINAK için yenilenebilir enerji kaynaklarından en iyi verimin elde edilmesi giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Konsantratörlerin kullanıldığı güneş enerjisi santrallerinde, güneş ışığını doğrudan panele yönelmesini sağlamak için doğru ve en uygun konumlandırma gereklidir. Güneş gökyüzünde hareket ettikçe, elektrikli aktüatör sistemleri, güneş panelinin güneşi takip etmesini ve en iyi verimin alınması için en doğru açıyı yakalamasını sağlamaktadır. Güneş takip sistemlerinden sabit sistemlere kıyasla %30’a varan verimlilik artışı elde edilmektedir.

Güneş enerjisi santralleri üreticileri için uygulanabilirlik ve güvenilirlik çok önemlidir. Büyük güneş enerjisi tesislerine büyük yatırımlar yapılmaktadır. Dolayısıyla müşteriler ve finansal kurumlar için yatırım geri dönüşü (ROI), yüksek verim ve çalışılamayan sürelerin en aza indirilmesi önemli konulardır. Modern güneş enerjisi santrallerindeki akıllı aktüatörler, %30’a varan verimlilik artışı ve bakım gerektirmemesi ile tüm bunların sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Sistemlerimiz, Fotovoltaik (PV), Konsantre Fotovoltaik (CPV) ve Konsantre Güneş Enerjisi (CSP) gibi birçok sistemde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.
VİDEOLAR

LINAK-Güneş Takip Sistemi

LINAK-LTR Teknosys Tracker Söyleşi

DÖKÜMANLAR
HABERLER