Oğuzlar Mahallesi, 1377. Sk. No:19, Balgat, Çankaya 06520 Ankara Türkiye
linkedin twitter

Life Enerji

Life İklim ve Enerji Ltd. Şti. (Life Enerji), Ankara’da yerleşik ve aşağıdaki konularda faaliyet gösteren, uzman bir danışmanlık firmasıdır:
· İklim değişikliği,
· İzleme, raporlama ve doğrulama (İRD),
· Emisyon ticaret sistemleri (ETS),
· Gönüllü karbon piyasası,
· Yenilenebilir enerji piyasası.

Life Enerji ekibinin, iklim değişikliği ve gönüllü karbon piyasası alanında 11 yıllık, yenilenebilir enerji piyasası alanında ise 14 yıllık tecrübesi vardır. Enerji ve iklim değişikliği politikaları, sektörel emisyonlar ve Türkiye’deki izleme, raporlama ve doğrulama sistemi konularında derin bilgi birikimine sahiptir. Life Enerji, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu’nun (GIZ) İRD kapasite geliştirme projesi ve Dünya Bankası’nın Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı Projesi kapsamında, Türkiye’deki İRD sürecindeki ilk ve en çok faaliyette bulunan şirkettir.

2009 yılından beri rüzgar, hidroelektrik, güneş, jeotermal, çöp gazının elektriğe dönüştürülmesi ve enerji verimliliği projeleri dahil olmak üzere Türkiye’de emisyon azaltma alanında danışmanlık hizmetleri vermektedir. Günümüze dek Life Enerji, gönüllü karbon piyasasında 100’den fazla Gold Standard, VCS ve Social Carbon projesi geliştirmiştir.
VİDEOLAR
DÖKÜMANLAR
HABERLER