Talesun Solar PVEL PQP Ödüllerinde En İyi Performansı Kazandı

Bu yıl online olarak yedincisi düzenlene nPVEL (PV Evolution Labs LLP), PV Panel Güvenilirlik Raporu’nu yayınladı ve Talesun Solar’ı PV Paneller Ürün Yeterlilik Programında en iyiler arasında sıraladı.

PVEL’in PQP PV Panel, çok kapsamlı bir programdır ve panellerin güvenilirliğini, kalitesini ve dayanıklılığını kontrol eden özel testler temeline dayandırılarak yapılır. 2021 programı, Isıl döngü, Nem ve Sıcaklık, Dinamik-Mekanik Yük, Güç kaynaklı Verim Kaybı, PAN dosyaları dâhil olmak üzere toplam yedi test içermektedir. Talesun’ın çift yüzeyli (bifacial) cam-cam, MonoPERC paneli, yüksek performans elde etti ve tüm testlerin başarısının ardından verimlilik ve güvenilirlik açısından mükemmel sonuçlar ile ‘’En İyi Performans Gösteren’’ unvanını aldı.

TALESUN, hammaddelerin kalitesi ve panellerinin üretim hatlarının teknolojisi açısından sıkı kontrollere tabi tutularak ve müşterilerine 12 yıllık ürün kalite garantisi ve 30 yıllık lineer güç garantisi sağlıyor.

Talesun Solar hakkında:
Talesun Solar, dünyanın en büyük 10 fotovoltaik panel üreticisinden biridir. 50’den fazla ülkede resmi olarak faaliyet göstermektedir. Şu anda Talesun Solar, toplamda 10 GW güneş hücresi ve 13 GW PV panel üretim kapasitesine sahiptir.