Şebeke Ölçeğindeki Güneş Enerji Santralleri için Doğru Panel Seçimi

PV endüstrisi, güç değerleri 600Wp’ye yaklaşan daha büyük formatlı panellere hızla geçiş yapıyor. Bu, kurulum maliyetini ve ürün reçetesi (Malzeme Listesi) bileşen sayısını düşürürken, hizmet ölçeğindeki projelerin yatırım getirisini hızlandırarak LCOE’yi azaltmaya devam etme ihtiyacından kaynaklanmaktadır.

Belirli bir proje için hücre ve panel düzeyinde yeniliklerle doğru PERC tabanlı ingot / hücre / panel formatı boyutunu seçmek ve kullanmak, aynı zamanda PV inverterleri ve takip sistemleri üzerindeki etkiyi ve uyumluluğunu anlamak, özellikle iki yüzeyli paneller (bi–facial) için bir zorluk olmaya devam ediyor .

Şirketin yeni nesil geniş alanlı, yüksek verimli PERC (Pasifleştirilmiş Yayıcı Arka Hücre) panelleri serisine ilişkin bir fikir vermeye odaklanan 30 dakikalık bir konuşma için PV Tech ve Talesun Solar’a katılın. Bunlar, 144 ve 156 hücre konfigürasyonlarında 182 mm yarı kesilmiş hücreler kullanılarak hem tek taraflı (monofacial) (“BiStar”) hem de iki yüzeyli (bi-facial) (“BiPro”) formatlarda mevcuttur ve %21,2’ye varan verimliliklerle 590 W’a kadar performans sağlar.

11 Mayıs 2021, 15:00 – 15:30 (CEST // ingilizce)
11 Mayıs 2021, 16:00 – 16:30 (Türkiye Saati ile)

Etkinlik Kayıt Linki: https://app.livestorm.co/solar-media/which-solar-modules-make-best-in-class-selection-for-utility-scale-pv-power-plants