Talesun Panel Üretim Kapasitesini 15 GW Artıracak

Talesun Solar’ın Başkanı Dong Shuguang, ilk kez halka açık bir çıkış yaptı:

“Bu yıl panel üretim kapasitemizi 15 GW artıracağız!”

Bu yıl, Talesun Solar’ın kapasite inşasının yeni ilk yılı. TALESUN, 15 GW Panel ( PV panel) ve ek olarak 10GW hücre üretim kapasitesinden az olmayacak şekilde yeni bir kapasite inşaat planı yaptığını ve tamamlayacağını açıkladı.

“Önümüzdeki yıl, TALESUN yatırıma devam edecek ve yeni kapasite de geliştirecek.

Gelecekte, Talesun’ın stratejisi daha çok fotovoltaik panel üretim endüstrisine odaklanmak ve Talesun’ın, endüstrinin gelişimi hedefine katkıda bulunması için herkesle işbirliği yaparak çalışmak olacaktır.

“Teknik ürünler açısından bakıldığında, yeni inşa edilen hücre kapasitemiz hala PERC’dir ve hatta daha büyük 230mm boyutlu silikon dilimler (wafer) ile uyumludur. Üretim kapasitesi tasarımı açısından, daha fazla kapasite artışları için esnek alanlar dikkate alınarak, TALESUN için PERC platformu önemli bir potansiyele sahiptir. Onlar için, PERC’nin ana akım üretim kapasitesi olarak çok rekabetçi olduğuna şüphe yok ve halen en iyi LCOE bileşen çözümüdür. Yılın ikinci yarısında, aynı zamanda çok umut verici bir teknik rota olan heteroeklem (Yüksek Verimli Kristal Silisyum) bileşenler için geliştirme çalışmalarını tamamlayacaklar. Heteroeklem bileşenli ürünlerin yüksek verimlilik ve düşük sıcaklık katsayısı gibi özellikleri bazı uygulama senaryolarında çok değerlidir. Heteroeklem söz konusu olduğunda, şu anda büyük boyutlar için yüksek verimlilik ve daha yüksek güçte üretim kapasitesi hakkında çok az konuşma var ve herkes nasıl başarılacağına odaklanıyor.”

“Şu anda TALESUN için inşa edilmesi planlanan yeni kapasite, büyük silikon dilimlerin (wafer) boyutlarına oranla uyumludur. Ek olarak, gelecekteki TopCon güncellemelerine hazırlanmak için bir miktar alan da rezerve edilmiştir. TALESUN, çok yüksek kapasiteli ve güvenilir bir güneş paneli üreticisidir.”