Scania, Şarj Çözümleri için ENGIE ve EVBox ile Anlaştı

Fransız küresel enerji ve hizmetler grubu ENGIE ve iştiraki EVBox Group, 13 Avrupa ülkesindeki nakliye sağlayıcılarına özelleştirilmiş ve eksiksiz bir e-mobilite çözümü sunmak için Scania ile güçlerini birleştiriyor.

Şarj etmek, taşımayı elektrikli hale getirmek için bir ön şarttır. Kentsel ve bazı bölgesel uygulamalardaki ulaşım sağlayıcıları için depo ücretlendirmesi çoğu durumda yeterli olacaktır. Bu nedenle birçok nakliye sağlayıcısı, depo ücretlendirmesini inceliyor, ancak doğru şarj çözümlerini bulmanın karmaşık bir konu olduğunu keşfediyor. Daha gelişmiş rotalar için ve elektrifikasyon yolculuğu ilerledikçe, daha gelişmiş çözümlerin yanı sıra, günümüzde son derece sınırlı olan varış noktası şarjı ve halka açık şarj için de bir ihtiyaç olacak.

“Eksiksiz bir şarj çözümü, her bir müşterinin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kurulum, bakım ve diğer ilgili hizmetlerin yanı sıra enerji tedariki, şarj donanımı ve yazılımını kapsar. ENGIE ve EVBox Group ile olan bu güçlü ortaklık, müşterilerimizin gittikçe daha elektrikli bir filoya geçişini kolaylaştıracaktır. Scania Satış ve Pazarlama Müdürü Alexander Vlaskamp, ​​daha sürdürülebilir taşımacılığa giden yolda “dedi.

ENGIE, uluslararası erişimin yanı sıra güçlü yerel ortaklıklarıyla enerji sektöründe öne çıkıyor. Hem enerji sistemini hem de EVBox Group aracılığıyla her müşteriye özel akıllı ve ölçeklenebilir yüksek güçlü şarj sağlama kabiliyetine sahiptir. ENGIE, elektrikli araç şarjı ve enerji sistemleri konusunda kapsamlı bir deneyim getiriyor ve elektrikli şarj çözümü ve ilgili hizmetleri tasarlayacak, sunacak, kuracak ve bakımını yapacak.

“Taşımacılığın elektrifikasyonu, emisyonları azaltmak için temel girişimlerden biridir – özellikle ulaşım, Avrupa’nın sera gazı emisyonlarının neredeyse dörtte birini temsil ettiği için. Bu ortaklık, EVBox Group için yeni fırsatlar sunuyor ve 10 yılı aşkın tecrübemizle, eminiz ki Uzmanlığımız ve rekabetçi teklifimiz, Scania’nın iş ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasını destekleyecektir, “diyor EVBox Group CEO’su Kristof Vereenooghe “Scania ve ENGIE, sürdürülebilir ulaşım çözümlerine geçişi sürdürmek için aynı vizyonu ve tutkuyu paylaşıyor. Elektrikli kamyonlar ve otobüs mobilitesine yönelik bu Avrupa ortaklığı, gaz mobilitesi konusundaki tarihsel işbirliğimiz aracılığıyla geliştirilen karşılıklı güvenin sonucudur. Katılmaktan gurur duyuyoruz. Şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda ümit verici bir potansiyel sunan bu yeni elektrikli kamyon segmentinde ENGIE, Scania müşterilerine önde gelen şarj çözümleri ve ilgili hizmetleri tasarlamaktan, sunmaktan, kurmaktan ve sürdürmekten mutluluk duyacak ve hem kendi Avrupa nitelikli teknisyenler ağından yararlanacaktır. ve ortakların bölgesel ağlarından “Shankar Krishnamoorthy – ENGIE Grup Başkan Yardımcısı Vlaskamp, ​​”Şarj çözümü, bir elektrikli aracın menzilini, esnekliğini ve pil sağlığını derinden etkileyecek ve böylece müşterilerimiz için Toplam Çalışma Ekonomisini önemli ölçüde etkileyecek,” diyor Vlaskamp. bunun gibi bir ortaklık ve müşterilerimizle yakın çalışarak ileriye dönük en iyi yolu birlikte belirliyoruz. ”

Scania, ulaşımın ancak daha geniş bir ekosistem keşfedilerek ve değişimi hızlandırmak için yeni ortaklarla işbirliği yapılarak dönüştürülebileceğine inanmaktadır. ENGIE ve EVbox Group ile ortaklık, batarya tedarikiyle ilgili daha önceki bir duyuruyu takiben, Scania için enerji sektöründeki bir başka girişimdir. Müşteriler için depo ücretlendirmesine odaklanıyor ve başlangıçta 13 Avrupa ülkesini 2021’in sonuna doğru daha da genişletecek.

Bu ortaklık aynı zamanda Scania’nın bilime dayalı iklim hedeflerine olan bağlılığında önemli bir yapı taşı oluşturuyor ve bu da müşterilerin operasyonlarını karbonsuzlaştırmasına yardımcı olmayı da kapsıyor.

Kaynak: https://www.prnewswire.com/news-releases/scania-partners-with-engie-and-evbox-for-charging-solutions-301171630.html