Türk Prysmian Kablo, dijital dönüşüm ve yenilikçi teknolojilerini anlattı

Geleceğe yön veren teknolojisini ve yaklaşımlarını bugünün kablo sanayisine entegre eden Türk Prysmian Kablo, sektördeki son gelişmeleri, dinamiklerin geçirdiği evrimsel süreci ve geliştirdikleri yenilikçi teknolojileri online kanallar ile sektör profesyonellerine aktarıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Voltimum tarafından düzenlenen Sanal Fuar’da yerini alan Türk Prysmian Kablo, son olarak yine Voltimum ile 17 Mart’ta bir webinar düzenleyerek CableApp uygulamasını sektör temsilcileriyle paylaştı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, online hizmet ve girişimlerine her geçen gün yenisini ekliyor. Enerji sistemleri endüstrisinin değer zincirinde yer alan tüm paydaşlar arasındaki iletişimi sürekli kılmak ve sektöre katma değer sağlamak için yenilikçi teknolojilere hayat veriyor. Türk Prysmian Kablo, dijitalleşme çalışmaları kapsamında katıldığı organizasyonlar ve düzenlediği etkinlikler aracılığıyla online mecralarla olabildiğince çok kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Kablo sektöründe dijital dönüşüme öncülük eden teknolojiler tanıtıldı
Voltimum Sanal Fuarı’na katılan Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè “Dünyanın geçirdiği dijital dönüşüm ile birlikte tüm sektörler teknoloji ve inovasyonu esas alan yaklaşımlara entegre olurken, 21. yüzyılın beklentileri de giderek farklılaşıyor. Gelişen dünyanın değişen beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılamak, sektörün dinamiklerini teknoloji iklimine uygun hale getirmekle doğrudan ilgili. Bizler, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo olarak sürdürülebilirlik bakış açımız doğrultusunda, dijital dönüşüme öncülük ediyor; imza attığımız teknolojilerle hem sektörün hem de kullanıcıların memnuniyetini maksimize etmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda tüm sektör paydaşlarının yararlanabilmesi ve en iyi hizmeti sağlayabilmesi adına geliştirdiğimiz ve biri Voltimum Sanal Fuarı’nda biri 17 Mart’ta olmak üzere, iki kez düzenlediğimiz webinarın ana konusu olan CableApp uygulamamız, kablonun uygulanacağı tesisata göre seçilmesi gereken en iyi kabloyu kendisi belirliyor. Sahadaki montaj ekibinden ofisteki mühendise kadar her kullanıcıya proje ve tesisat yönetimine uygun kabloların seçiminde rehberlik ediyor” dedi.

Sürdürülebilir yaklaşımlarla sektöre çözüm ortaklığı yapıyor
“Türkiye’yi Sürdürülebilir Yarınlara Bağlıyoruz” misyonuyla hareket ederken sürdürülebilir politikaları esas aldıklarını ve yenilikçi çözümler ürettiklerini söyleyen Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, “Türk Prysmian Kablo olarak daha çevik olmak ve sektörümüzdeki öncü rolümüzü inovasyonla güçlendirmek için odağımıza sürdürülebilirliği alarak dijitalleşmeye yatırım yapıyor; içinde bulunduğumuz tüm ekosistemi daha hızlı ve verimli hale getirmek üzere dijitalleşme yolculuğumuzu son hız sürdürüyoruz. CableApp bu anlamda hem güvenlik hem performans hem de verimlilik açısından sürdürülebilir çözümler sunuyor. Komplike ve karmaşık olan kablo seçme sürecini konforlu hale getiren uygulama ‘özelliklerine veya montaj tipine’ göre kablo seçimini opsiyonu sağlıyor. Biz bu girişimlerle hem sektör paydaşlarımızın işini kolaylaştırmaktan hem de sektöre öncülük etmekten dolayı mutluyuz” dedi.