NextEra’nın Hedefi 30 GW Yenilenebilir Enerji

CEO Jim Robo yaptığı açıklamada, NextEra, 2023 ile 2024 arasında 12.15 ila 17.3 GW dahil olmak üzere yaklaşık 23-30 GW yeni yenilenebilir enerji üretmeyi umuyor, “tarihimizdeki beklenen en büyük iki yıllık geliştirme programı” dedi.

Şirketin güç geliştirme ve pazarlama kolu NextEra Energy Resources, 2020 yılında yaklaşık 5.750 MW yeni rüzgar, güneş ve pil depolama projeleri devreye alırken, yenilenebilir enerji birikimine yaklaşık 7.000 MW net ekleyerek toplamda yaklaşık 13.500 MW’a yükseltti.

Robo, şirketin yenilenebilir geliştirme programının, “yenilenebilir ekonominin iyileştirilmesi, temiz enerji elde etmek için kurumsal hedeflerle giderek daha fazla uyumlu hale geldiği için, özellikle ticari ve endüstriyel sektörde, geleneksel olmayan yeni müşterileri çekme yeteneği ile daha da geliştirilmesini beklediğini söyledi.

NextEra, özellikle Beyaz Saray’daki değişiklikle birlikte ülke çapında artan temiz enerjiye odaklanmadan yararlanmak için iyi bir konuma sahip, Robo’nun analistlere hatırlattığı bir gerçek.

“Şimdiye kadar gördüğümüz en iyi yenilenebilir geliştirme ortamı olduğuna inanmaya devam ettiğimiz şeyde, ileriye dönük pazar fırsatlarından önemli bir pay alabilecek müthiş bir konumda olduğumuza inanıyoruz” dedi.

Bu güven, şirketin yenilenebilir enerji gelişimi için güncellenmiş projeksiyonlarına da yansıyor.

“2020’deki muazzam ilerlememiz ve güçlü devam eden başlangıç ​​başarımızın bir sonucu olarak, 2021’den 2022’ye yenilenebilir enerji geliştirme beklentilerimizi orta noktada önceki beklentilerimizin yaklaşık 3.500 MW üzerinde olan 10.525 MW ila 12.700 MW aralığına yükseltiyoruz, “NextEra Finans Direktörü Rebecca Kujawa görüşmede dedi.

NextEra için temel odak noktası, yenilenebilir enerjilerini ve diğer tekliflerini ticari ve endüstriyel müşterilerle büyütmektir.

Robo, “İşletmeyi C&I müşterileriyle tercih edilen stratejik ortak olarak konumlandırıyoruz” dedi.

“Ve işe bütünsel bir şekilde bakıyoruz, burada her yerde temiz enerji çözümleri sağlayabiliyoruz, rüzgar, güneş, depolama, hidrojen, hareketlilik … Bu bir enerji yönetimi hizmetleri yeteneği. Bu analitik. onlarca yıldır yaptığımız şeyleri artık C&I müşterilerine sunabiliriz ve büyük bir avantaj elde ettik, “diye devam etti.

Kujawa ayrıca NextEra Energy Resources’ın “daha verimli yeşil üretim süreçleri için temiz enerji çözümleri geliştirmeye devam etmek için gıda işleme, özel kimyasallar ve rafineriler de dahil olmak üzere endüstriyel alanda bir dizi potansiyel müşteriyle ileri görüşmelerde bulunduğunu” belirtti.

Potansiyel bir proje, bir tesise endüstriyel hammadde olarak yeşil hidrojeni sağlamak için güneş enerjisini kullanacak ve güneş enerjisi de tesisin enerji tüketiminin bir kısmını dengeleyecektir.

Gelecek projeler açısından NextEra ve iştirakleri şunları yapmayı planlıyor:

409 MW Manatee Enerji Depolama Merkezini bu yıl hizmete alın. Robo, “dünyanın en büyük entegre güneş enerjili pil sistemi olacak” dedi ve “NextEra Energy’nin 2021’de pil depolama projelerine yaptığı yaklaşık 1 milyar doların bir parçası.”

2021’de ülkenin en büyük topluluk güneş enerjisi programı olan Solar Together için yaklaşık 670 MW’lık ek kapasite devreye alarak, halihazırda devreye alınmış olan 1.100 MW’ı aşkın kapasiteye katkıda bulunun.
En yüksek talep dönemlerinde şebekeye elektrik sağlayabilen bir yakıt hücresine güç sağlamak için yeşil hidrojen üretmek üzere 12 MW’lık bir güneş paneli kullanın. 20 milyon dolarlık proje, NextEra’nın hidrojen sektörüne girişini ilerletmek için Florida Power and Light’ın Okeechobee Temiz Enerji Merkezi’nde teklif etmeyi planladığı daha önce duyurulan pilot projeye katılıyor.

Robo, NextEra’nın beklentilerine olan güvenini ifade ederken, aynı zamanda eyalet düzenleyicilerinin ve diğerlerinin daha fazla yenilenebilir enerjinin önündeki engellerle ilgili son düşüncelerini de yineledi.

“Muhtemelen bu ülkedeki yenilenebilir enerjilerin önündeki en büyük engel, tüketici talebi değil veya federal hükümet veya eyalet hükümetlerinin yenilenebilir yapılar elde etmesine ilgi duymuyor. Müşterilerin istemediği bir şey değil. Temelde bozuk süreçlerdir. kuyruklarını ve aktarımlarını nasıl yönettikleri konusunda [bağımsız sistem operatörleriyle] ve sadece bu ülkede genel olarak aktarım planlamasıyla, “dedi.

“Ve Biden yönetimi ve yeni bir [Federal Enerji Düzenleme Komisyonu] ile bunu düzeltmek için yeni bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

NextEra, 2020’nin son çeyreği için 785 milyon dolar veya hisse başına 0,40 dolarlık düzeltilmiş kazancı ve 2020 için 4,55 milyar dolar veya hisse başına 2,31 dolar, 2019’a göre% 10,5 artış olduğunu açıkladı. Düzeltilmiş kazançlar 1 ila 1,2 milyar doları içermiyor Robo, vergi değer düşüklüğü ücretinden sonra, NextEra’nın Mountain Valley Boru Hattı’nın inşaatıyla ilgili devam eden gecikmeleri ve artan maliyetleri hesaba kattığını belirtti.

Kujawa, 2021 için şirketin “düzeltilmiş kazançlar beklediğini söyledi.

Kaynak: https://www.utilitydive.com/news/nextera-to-add-up-to-30-gw-new-renewables-in-next-4-years-target-more-ci/594043/