EnKing International Halka Arz Ediliyor

EnKing International, karbon piyasaları alanında faaliyet gösteren ve halka arz (IPO) için başvuran dünyanın ilk karbon şirketi olacak. Genel Müdür ve CEO Manish Dabkara, Business Line’a birkaç gün içinde halka arz için başvuruda bulunacağını söyledi.

EnKing International, karbon denkleştirme ticareti alanında, karbon dioksit emisyonlarını azaltan kuruluşlara Yenilenebilir Enerji Sertifikaları vererek 12 yıldır faaliyet gösteriyor.

Dünyanın en büyük karbon kredisi geliştiricisi ve tedarikçisi olduğunu iddia eden şirket, müşterileri arasında Hindistan enerji sektöründe birkaç büyük ismi sayıyor: NTPC, NHPC, Indian Railways, GAIL, IOC, ReNew Power, Azure Power, Greenko ve diğerleri . Enking, karbon denkleştirme ticaretinin yanı sıra, şirketlerin bir “karbon nötr strateji” oluşturmalarına ve denkleştirmeleri elde etmelerine yardımcı oluyor.

2019’da, 214 milyar dolar değerinde karbon denkleştirmeleri, bir önceki yıla göre yüzde 34 artarak küresel olarak alınıp satıldı.

Kaynak: https://www.thehindubusinessline.com/news/in-a-world-first-indian-carbon-trader-to-come-out-with-ipo/article33109195.ece