Apple Yeni Yenilenebilir Enerji Çözümlerinde Öne Çıkıyor

Yeni bir enerji depolama projesi, Apple’ın 2030 yılına kadar tedarik zinciri ve ürünleri için karbonsuz hale gelme çabalarını vurguluyor.

Apple, dünya çapında 110’dan fazla üretim ortağının Apple üretimi için % 100 yenilenebilir enerjiye geçtiğini duyurdu. Bu taahhütler tamamlandıktan sonra, yılda 15 milyon metrik ton CO2’yi azaltacaktır – bu, her yıl 3,4 milyon araba yoluna eşdeğerdir.

Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson şunları söyledi: “Tedarikçilerimizin 2030 yılına kadar karbon nötr hale gelmesine yardımcı olmaya kararlıyız ve bize katılan şirketlerin Almanya da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki endüstrilere ve ülkelere yayılmasından heyecan duyuyoruz. , Çin, ABD, Hindistan ve Fransa. ”

“Apple, çevreye yönelik çabaların ve yaptığımız her şeyin insanların yaşamları için yararlı bir güç olmasına yardımcı olmak ve iklimden en çok etkilenen topluluklarla birlikte çalışmak için eşi benzeri olmayan bir yılda küresel bir meslektaşları, şirketleri ve savunucuları ağıyla çalışmaya devam etti. değişiklik.”

Geçen yıl Temmuz ayında Apple, 2030 yılına kadar tüm işletme, üretim tedarik zinciri ve ürün yaşam döngüsü genelinde karbon nötr olma planını açıkladı. Apple, onlardan bu yana yenilenebilir enerjiye geçiş yapan tedarikçilerinin sayısını artırdı.

Apple’ın küresel kurumsal operasyonları halihazırda karbon nötr ve bu yeni taahhüt, 2030 yılına kadar satılan her Apple cihazı için net bir sıfır iklim etkisi olacağı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca tedarikçileri önde gelen uzmanlarla gelişmiş ve özelleştirilmiş eğitim yoluyla eğitiyor ve onlara geçişleri boyunca onlara rehberlik edecek ülkeye özgü bilgiler içeren kaynaklar ve eğitim materyalleri sunuyor.

Apple’ın faaliyet gösterdiği birçok pazarda, tedarikçilerin temiz enerji seçeneklerine sınırlı erişimi vardır. Bu engeli ortadan kaldırmak için Apple, hem Apple hem de tedarikçilerinin Çin’de toplam 1 GW’ın üzerinde yenilenebilir enerjiye ulaşan temiz enerji projelerine yatırım yapmasını sağlayan Çin Temiz Enerji Fonu’nu oluşturdu.

Apple ayrıca, ABD’deki en büyük meyilli projelerden biri olan California Daireleri inşa ediyor. Sektör lideri, şebeke ölçeğinde bir enerji depolama projesi, günde 7.000’den fazla eve güç sağlamaya yetecek kadar 240 megawatt-saat enerji depolama kapasitesine sahiptir. Bu proje, şirketin en çok ihtiyaç duyulduğunda dağıtılmak üzere fazla enerjiyi depolayarak Kaliforniya’daki tüm yenilenebilir enerjisini sağlayan 130 megawatt’lık güneş çiftliğini destekliyor. Şirket ayrıca Kaliforniya’da kamu hizmeti ölçeğinde depolamaya yatırım yapıyor ve yeni enerji depolama teknolojileri üzerine araştırma yapıyor.

Apple’ın net geliri artmış olsa bile, karbon ayak izinde% 40 oranında istikrarlı bir azalma görmeye devam ediyor. Enerji verimliliğini artıran düşük karbonlu girişimler yoluyla 15 milyon metrik tondan fazla emisyonu önleyerek şirketin 2030 hedeflerine ulaşmak için istikrarlı bir ilerleme kaydetmesine yardımcı oldu.

Kaynak: https://www.climateaction.org/news/apple-powers-ahead-in-new-renewable-energy-solutions-with-over-110-supplier