AE Solar 2021’de Türkiye’de 1 GW Fabrika Açacak

2003 yılından bu yana, bir Alman yüksek kaliteli PV paneli üreticisi olan AE Solar, yüksek kaliteli yeni enerji ürünleri ve hizmetleri sunarak kendini yenilenebilir enerji endüstrisinin önde gelen markalarından biri haline getirmiştir. Şirket, 18 yıl boyunca portföyünü genişleterek ve uluslararası pazarlarda güçlenerek istikrarlı bir şekilde büyümüştür. AE Solar’ın bugün 90’dan fazla ülkede faaliyet göstermesine şaşmamalı. AE Solar’ın Kurucusu ve CEO’su Alexander Maier, “PV panellerinin değerini en üst düzeye çıkarmaya ve müşterilerin uzun vadeli faydaları için güvenilir ve güvenilir bir küresel enerji tedarikçisi olmaya kararlıyız” diyor. Şirket, uluslararası ortaklarla yakın çalışarak ve en sorumlu ve yenilikçi çalışma yöntemlerini kullanarak bunu başarmayı hedefliyor.

AE Solar’ın Eclipse serisi güneş panelleri, zarif bir yaşam için konutlarda kullanılmak üzere optimize edilmiştir. Olağanüstü performans ve karlılık sunan bu seri, estetik açıdan çekici ve mükemmeldir. Paneller, yaşam ortamlarında şık, zarif ve sofistike stil anlayışını vurgulayan aileler için mükemmel bir çatı tercihi olan kaygan siyahtır. Kuşkusuz renk, gücü, zenginliği, sağlığı, refahı ve bilgeliği sembolize ediyor. Avrupa pazarına yüksek güç ve estetik açıdan son derece hoş PV paneller getiren AE Solar’ın Eclipse serisi panelleri, sistem gücünü ve performansını en üst düzeye çıkarır. Maier, “Ultra-siyah Eclipse serisi, sektör lideri estetik ve verimlilik yol haritamızdaki en son evrimdir” diyor. “Avrupa’daki müşterilerimizin çoğu, çatılarının şık, şık ve keskin görünmesini istiyor. Bu nedenle, birinci sınıf müşteri ihtiyaçlarımıza karşılık gelen yeni Eclipse serisini büyük ölçüde üretmeye karar verdik. ”

Ayrıca AE Solar, Vietnam ile güçlü bir ortaklık kurdu ve Eylül 2020’den bugüne kadar ülkede 511 MW’a kadar satış yaptı. Şirket bunu kaliteye amansız bir bağlılık, girişimcilik ruhu, profesyonel mükemmellik ve nokta yönüne doğru derinlemesine bir anlayışla başarmıştır. Bu başarı aynı zamanda, AE Solar’ın, birincil hedefini korurken, bu kez en zarif yöntemle dünyayı kurtarmak için değerlendirme ve izleme yapmanın doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi için sahip olduğu yeteneği sergiliyor.

Yenilenebilir enerji ve özellikle çok rekabetçi bir endüstri olan fotovoltaik alanındaki faaliyet alanını daha da genişletmek için AE Solar, Nisan 2021 sonunda Kayseri’de bir fabrika daha açacak. Yeni tesisin kapasitesi 1 GW’ı aşacak. Gürcistan fabrikası (500 MW) ile toplam 1.5 GW kapasite ile Çin dışında üretilen en büyük güneş paneli olacak. Yeni bir fabrika, AE Solar’ın distribütörlük ağını ve varlığını genişletmesine olanak tanır. Şirket, Türkiye ve ABD’nin yanı sıra Avrupa, Güney Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ile büyüme yolculuğuna devam edecek.

AE Solar’ın yeni fabrikası 166 mm, 182 mm ve 210 mm güneş hücreli Solar Paneller üretecek ve 5 BB ila 12 BB panel üretmek için tam otomatik hale getirilecek. Ayrıca Maier, dünya çapında hem özel hem de halka açık şirketlerle kalıcı ilişkiler kurmada önemli bir rol oynadı. Dürüstlüğü, küresel değerleri ve yeniliğe olan bağlılığı, AE Solar’ın dahil olduğu projelere doğrudan yansımaktadır.

Kaynak: https://www.pv-magazine.com/press-releases/ae-solar-the-dynamic-and-progressive-pv-module-manufacturer/