Demirciler Ardı Mah. Kayırcık Sk. Eken İş Hanı No:1 Merkez 58070 Sivas Türkiye
linkedin facebook

Eken Çağ Enerji

Eken Çağ Enerji'nin, 2015 Yılında Panel Üreticisi HANWHA Q CELL Firmasının sahalarında başlayan Güneş Enerji Sistemleri tecrübesi 2017 yılında şirket adı altında faaliyete geçmiştir. Yurtiçi çeşitli bölgelerde ve 2018-2019 yıllarında Ukrayna’da yüklenici, danışmanlık ve organizasyon görevlerinde bulunmuştur.

Lisanssız Elektrik Üretim yönetmeliğinin Çatı ve cephe güneş enerjisi elektrik üretimine yön vermesiyle 2019 yılının sonundan itibaren Türkiye pazarında hızla ilerlemeye başlayan firmamız GES sektöründe alt yüklenici pozisyonundan EPC pozisyonuna yükselmiştir. Türkiye’nin ilk Hibrit Ar-ge Solar Köy Projesinin tüm ekipman tedariki, devreye alma ve sistem tasarımına imza atmış bulunmaktadır. Ayrıca enerjisiz kimse kalmasın fikri ile yola çıkarak Enerjide Yeni Çağ sloganıyla Solar Marketi hayata geçirmiştir. Tarım ve hayvancılık sektöründe su problemi olan bölgelerimizde Solar Pompa istasyonları kurulumu gerçekleştirerek yer altı sularımızı halkımızla buluşturdu. Enerji alanında Güneş enerji sistemleri dışında orta gerilim uygulamaları, Alçak gerilim uygulamaları, endüstri tesisleri gibi çeşitli alanlarda da faaliyet göstermeye başladı.

Eken Çağ Enerji, Solar sektörde profesyonel bakım, onarım ve test hizmetlerini SOLAR DOCTORS ile hayata geçirmiştir.
Eken Çağ Enerji, fosil yakıttan güneş enerjili sistemlere geçişi hedef alarak, Solar jeneratör ve Mppt Converter gibi ARGE çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir.
VİDEOLAR
DÖKÜMANLAR