Anadolu Caddesi & 1596 Sokak Hitay Plaza, No: 2, Kat: 8, Daire: 801, D:802, Bayraklı 35530 İzmir Türkiye
linkedin instagram twitter facebook youtube

DNV-GL

DNV GL; enerji, gemi sınıflandırma, petrol-doğalgaz ve iş güvencesi alanlarında küresel liderlerin önde gelenleri arasında yer almaktadır. 150 yıldan fazla geçmişe sahip olan firma, dünya üzerinde 100’den fazla ülkede 400’den fazla ofiste 15.000 çalışanıyla hizmet vermektedir. Firmanın enerji alanında vermiş olduğu temel hizmetler;

– Enerji danışmanlığı
– Güç sistemleri ekipmanları test, inceleme ve sertifikalandırma
– Sürdürülebilir enerji tüketimi, enerji verimliliği
– Yenilenebilir enerji danışmanlığı
– Türbin tasarım destek ve mühendislik hizmetleri
– Yenilenebilir enerji, türbin, ekipman ve proje sertifikalandırılması

Firma, GL Garrad Hassan markası ile 2000’li yılların başlarından itibaren Türkiye yenilenebilir enerji danışmanlık sektöründe aktif olarak hizmet vermektedir. 2007 yılında Türkiye’de lokal ofis açılmış ve bu ofis üzerinden müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

Sektörün gelişimine paralel olarak rüzgâr enerjisi danışmanlık faaliyetlerine odaklanmıştır. Ancak, güneş enerjisi alanında yapılan düzenlemeler neticesinde sektörde oluşan teknik danışmanlık ihtiyacını karşılamak için şirket bünyesindeki teknik ekip; 2013 yılında lokal olarak genişletilmiş ve bu alanda da hizmetler başlamıştır.

Türkiye elektrik sisteminde gerçekleştirilen özelleştirmeler sonrasında, piyasada oluşan ihtiyaca cevap vermek amacıyla, 2013 yılında “enerji danışmanlık” faaliyetleri için ayrı bir ekip kurulmuş ve bu alanda birçok proje başarı ile tamamlamıştır. DNV GL Türkiye’nin enerji danışmanlığı alanında vermiş olduğu belli başlı hizmetler; şebeke analizleri ve planlaması, varlık ve bakım yönetimi, SCADA teknik şartnamesi oluşturulması, akıllı sayaç, akıllı şebekeler, yönetmelik güncelleme/hazırlama, teknik ve teknik olmayan kayıpların hesaplanması ve önlenmesi vs. sayılabilir.
VİDEOLAR

DNV GL'nin Enerji Depolamadaki Rolü

DÖKÜMANLAR
HABERLER