Büyükkayacık OSB 102.Cad. No:3/1 Selçuklu 42160 Konya Türkiye
linkedin instagram twitter facebook youtube

Daxler Enerji

Daxler Enerji A.Ş. Endüstriyel ve Derya şirketlerinin ortak girişimi olarak kurulmuş yenilikçi güneş panelleri üretim yapan güneş enerjisi ekipmanları ve güneş enerjisi çözümleri sunan bir teknoloji şirketidir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak özellikle ülkemizde ve farklı coğrafyalarda rasyonel, ekonomik ve çevresel yatırımlar yaparak dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek ve yenilenebilir enerji kaynaklarını en iyi şekilde topluma kazandırmak için modern yaklaşımlar ve çözümler ile çalışıyoruz.

Daxler Enerji olarak temiz ve verimli enerji sunmak için yenilikçi güneş enerjisi teknolojisini doğanın en bol kaynağıyla birleştiriyoruz. Son teknolojiye sahip üretim tesislerimiz güneş enerjisini uygun fiyatlı hale getiriyor.

Amaç, yaşamlarımızda yeşil enerjinin kullanım oranını artırmaktır. Bu doğrultuda Daxler Enerji, Konya'nın 4.OSB bölgesinde 100.000 metrekare alan üzerine inşa edilen fabrikasında fotovoltaik panel imal etmektedir. Yapay zeka ve mikro gap teknolojileri kullanılarak el değmeden tam otomasyon üretim hattımız ile yüksek kalite ve verimlilikte 158.75,166,18X ve 210’luk hücreler ile Mono/Poly, PERC, tahribatsız kesimli 1/2 Half-Cut Cell ve 1/3 Triple-Cut Cell, Bifacial, Cam-Cam gibi yeni jenerasyon güneş panellerinin üretimini gerçekleştirmekteyiz.

1 GW/yıl üretim kapasitesine sahip tam otomasyon sistemle çalışan fabrikamız 2018 yılı Mayıs ayında faaliyete başlamıştır. Güneş paneli üretim tesisine ek olarak ingottan wafera hücre üretimi, invertör ve enerji depolama sistemleri üretimi de hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Bu kapsamda firmamız, tescilli panel markası Daxler’i sadece yerli yatırım pazarına değil aynı zamanda Afrika, Asya ve Avrupa pazarlarına satışını gerçekleştirmektir.
VİDEOLAR
DÖKÜMANLAR
HABERLER